Spółka Kiwi Ul. Batorego 22, 02-591, Warszawa, Polska
509789037
kontakt@wielkiezielonekiwi.pl

Idę na studia. Czego się spodziewać?

Zaistnieć w sieci...oto jest zadanie! Wykonamy je za Ciebie.

Idę na studia. Czego się spodziewać?

studiów online

Jak każdy etap w życiu, pójście na studia może być stresujące. Jest to nic innego, jak zupełnie naturalny strach przed nieznanym. Boją się nie tylko ci, którzy trzymali się na uboczu podczas poprzednich etapów edukacji, ale również dotychczasowi klasowi liderzy. I choć uczelniana rzeczywistość rzeczywiście różni się od tej szkolnej, to w niniejszym artykule udowadniamy, że nie ma się czego bać!

To nie jest podstawówka ani szkoła średnia… i dobrze!

Studia nie są podobne do szkoły. Dla jednych będą lepsze, dla innych gorsze, ale wydaje się, że dla znacznej większości jest to ten ciekawszy etap kształcenia.

Jeśli dotychczas nie byłeś towarzyski i trzymałeś się raczej na uboczu, rozpoczęcie studiów jest idealnym czasem na zmianę. Uczelniane życie nie pozwala zbytnio na odstawanie od reszty, bo zawsze dzieje się coś ciekawego, co angażuje całą studencką społeczność. Jeżeli nie jesteś osobą, która zainicjuje jakieś wydarzenie, możesz być pewny, że ktoś zrobi to za ciebie i zaangażuje cię w udział! Studenci jednego kierunku mają wspólne tematy i problemy, co pomaga się do siebie zbliżyć i nawiązać nowe znajomości. Wspólne cele jednoczą ludzi, a studia są tego doskonałym przykładem!

Daleko od domu

Dla niektórych rozpoczęcie wymarzonego kierunku studiów jest jednoznaczne z opuszczeniem rodzinnej miejscowości. Musimy wówczas rozeznać się w nowym mieście, przyzwyczaić się do niego. Z pomocą mogą przyjść nam studenci z grupy, którzy zawsze są chętni do szeroko pojętej integracji i pomocy. Doradzą nam w wielu sprawach, pomogą ogarnąć skomplikowaną komunikację miejską etc. To idealne warunki do nawiązania przyjaźni, które mogą przetrwać wiele lat!

Warto pamiętać również o tym, że nie będziemy jedynymi studentami, którzy są przyjezdni. Tym lepiej, bo nie będziemy pozostawieni sami sobie w obcym mieście i zawsze będziemy mieć obok kogoś, kto nas zrozumie.

Studencka integracja a studia online

Cała sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej w przypadku studiów online. Tam studenci znają się przede wszystkim przez Internet, ale nie ulega wątpliwości, że i w ten sposób można poznać ciekawe osoby.

Co ważne, studia online również wymagają obecności w siedzibie uniwersytetu: odbywają się bowiem zjazdy oraz sesje egzaminacyjne. To dobra pora, by po wyjściu z uczelni umówić się z grupą i poznać lepiej. Na ogół studenci są chętni do integracji – i słusznie. Skoro wybraliśmy ten sam kierunek, to wielce prawdopodobne, że mamy zbliżone zainteresowania, prawda?

W przypadku studiów online kontakt z grupą nie jest specjalnie utrudniony, szczególnie, że na początku roku akademickiego zwykle powstają na przykład wspólne e-maile, na których studenci z danej grupy dzielą się materiałami i notatkami. Jest to również odpowiednia platforma do zapoznania się i umówienia „w realu”.

Kontakt między pobratymcami z grupy jest naprawdę ważny. To nie tylko gwarancja pomocy i wsparcia, ale również szansa na zawarcie wieloletnich, wartościowych przyjaźni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *