Spółka Kiwi Ul. Batorego 22, 02-591, Warszawa, Polska
509789037
kontakt@wielkiezielonekiwi.pl

Najlepsze kremy nawilżające dla różnych typów cer

Zaistnieć w sieci...oto jest zadanie! Wykonamy je za Ciebie.

Najlepsze kremy nawilżające dla różnych typów cer

Najlepsze kremy nawilżające dla różnych typów cer
Nawilżanie skóry to podstawa jej pielęgnacji. Dzięki temu zapobiegniesz wysuszaniu naskórka i opóźnisz proces jego starzenia się. W tym celu niezbędne są odpowiednie kosmetyki przeznaczone dla różnych rodzajów skóry. Zastanawiasz się, jakie będą najlepsze kremy nawilżające do cery tłustej, a jakie do mieszanej i trądzikowej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

 

Kremy nawilżające do cery tłustej

Cera tłusta wielu osobom wydaje się najbardziej problematyczna, jeśli chodzi o pielęgnację. Charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum i częstym zatykaniem się gruczołów łojowych, czego efektem mogą być np. zaskórniki czy pryszcze. Kosmetyki przeznaczone do tego typu skóry powinny więc mieć potrójne działanie – po pierwsze: oczyszczające, a po drugie: nawilżające, po trzecie: matujące. Nie trzeba kupować osobnych produktów, gdyż obecne na rynku kremy nawilżające do cery tłustej są kompilacją dobroczynnych składników takich, jak np. kwas glikolowy (który delikatnie złuszcza i ma działanie antybakteryjne na skórę) oraz gliceryna (nawilża), zatem ich formuła zapewnia wszechstronną pielęgnację.

Kremy nawilżające do cery mieszanej

Cera mieszana jest połączeniem dwóch typów cer – tłustej oraz suchej. Zazwyczaj tłusta i świecąca jest strefa T, czyli czoło, nos i podbródek, a policzki i żuchwa pozostają w strefie suchej. W strefie T przeważnie następuje nadmierne wydzielanie sebum, z kolei we fragmentach suchych dochodzi do przetarcia naskórka, pękania naczynek, co prowadzi do nieestetycznego wyglądu takiej skóry. Kremy nawilżające do cery mieszanej powinny mieć lekką konstystencję i zawierać takie składniki, jak: kwas hialuronowy, glikolowy, glicerynę czy mocznik (ten ostatni szczególnie dobrze działa na suchą skórę). Nałożenie takiego kremu poprzedź dokładnym oczyszczeniem strefy T (np. za pomocą peelingu czy płynu micelarnego).

Kremy nawilżające do cery trądzikowej

Jeszcze innym typem jest cera trądzikowa. Błędem w pielęgnacji jest nadmierne wysuszanie zmian skórnych, ponieważ powoduje to jeszcze większą produkcję sebum i zapychanie się porów. Aby do tego nie doprowadzić, lepiej sięgać po dobre kremy nawilżające do cery trądzikowej. Najlepsze będą te w postaci np. żelu czy o lekkiej konstystencji. Unikaj tych produktów, które mają działanie natłuszczające, np. z olejkami czy gliceryną, które nie są odpowiednie w przypadku cery trądzikowej, gdyż mogą dodatkowo zapychać pory. Lepsze będą takie składniki, jak aloes czy naturalne kwasy, takie jak: hialuron czy glikol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *